Hambaravi üldnarkoosis

Üldnarkoosis hambaravi on mõeldud lastele ja täiskasvanutele, kes ei ole võimelised tavapärast hambaarsti vastuvõttu läbi tegema.

– Suur hirm, koostöövalmiduse puudumine, hambaravi protseduuride ees (eriti lastel)

Soov ravida/eemaldada palju hambaid ühe visiidiga

– Hambaravi takistav tugev okserefleks

– Füüsiline või vaimne puue

Patsient peab käima eelnevalt konsultatsioonis, et selgitada, milliseid protseduure on vaja sooritada (raviplaani koostamine) ja täiskasvanute patsientide puhul arvutada teenuste ligikaudne maksumus.

Näidustuse laste üldnarkoosis hambaraviks otsustab hambaarst (vajalik oma hambaarsti saatekiri).

Üldnarkoosis hambaravi protseduuri teostavad professionaalsed anestesioloogid ehk narkoosiarstid ja anestesistid ehk narkoosiõed Tartu Ülikooli Kliinikumist.

Millised on näidustused narkoosis hambaraviks?

– Okserefleks, tänu millele ei ole võimalik tavavastuvõtus hambaravi teostada

– Kohaliku tuimestuse allergiad

– Eelnev negatiivne kogemus hambaravi ees

Narkoosis hambaravi protseduuril ei tunne patsient valu ega hirmu.

LiiDental Hambaravi OÜ on Eesti Haigekassa lepingupartner kuni 19-aastastele lastele. Meie juures on laste üldnarkoosis hambaravi tasuta, lisandub vaid visiiditasu 5 eurot.

Üldnarkoosis hambaravi lülitab välja patsiendi teadvuse ja valutundlikkuse kehas. Narkoosis hambaravi viib läbi anestesioloog koos narkoosiõega tänapäevastel anesteesiameetoditel. Ravi eel manustame patsiendile rahustava toimega ravimit, et narkoosis hambaravi alustamine oleks pingevaba ega põhjustaks ärevust.

Narkoos toimib veenikanüüli kaudu, viimasesse manustatakse spetsiaalsed ravimid.

Narkoosiarst asetab intubatsioonitoru, mille kaudu patsient hingab hambaravi-narkoosi ajal hapniku ja narkoosisegugaasi. Protseduuri ajal jälgime pidevalt patsiendi seisundit, narkoosi sügavust, hingamist ja südametegevust.