Hammaste valgendamine

Hind alates 119 eurost.

Hammaste valgendamine on esteetilises hambaravis üks populaarsemaid protseduure. Valgendusprotseduurile eelneb hammaste süvapuhastus.

Meie kasutame hambakliinikus BlancOne’i süsteemi:

  • BlancOne Click on õrn hammaste valgendamise protseduur.
  • BlancOne Touch on intensiivsem versioon, mis koosneb kolmest 8 minutilisest valgendus tsüklist.

Pärast valgendamist on soovituslik vältida 1 päeva jooksul värviliste jookide ja toitude tarbimist.

Kõik pakutavad valgendusmeetodid on hammastele ohutud ega põhjusta ülitundlikkust.

Täpsem informatsioon BlanckOne valgenduse kohta:

BlancOne on Itaalia tootja professionaalne hambavalgendussüsteem, mis põhineb uuel patenteeritud fotokeemilisel tehnoloogial. Antud süsteem on välja töötatud koostöös teadlastega ligi 15-aasta pikkuse uurimustöö ja katsetusprotsessi tulemusena. Fotokeemilise reaktsiooni puhul on tegemist reaktsiooniga, mis toimub valguse neeldumise tulemusel. Valguskvant annab molekulile piisavalt energiat, et muuta see reageerimisvõimeliseks ning seejärel laguneb aine valgusenergia toimel.

BlancOne Click ja Touch valgendusgeelid sisaldavad vaid 5,6% vesinikperoksiidi, mille kasutamine hambavalgenduses on heaks kiidetud ka Terviseameti poolt. Valgendusgeel sisaldab lisaks vesinikperoksiidile veel kahte koostisosa, mis muudavad BlancOne geelid seni kasutusel olnud valgendusgeelidest oluliselt efektiivsemaks ja ohutumaks. Nüüd on hammaste valgendamine patsiendile kiirem ja ohutum kui kunagi varem. BlancOne valgenduse ajal ja selle järgselt esineb patsientidel minimaalselt kaebusi.

Mis muudab BlancOne valgendusgeeli efektiivseks ja ohutuks?

BlancOne geel sisaldab valgustundlike värvained, mis aktiveeruvad ainult BlancOne valgenduslambi kasutamisel. Valgenduslambil on spetsiaalsed lainepikkused, mis kiirendavad geeli aktiveerumist.

BlancOne hambavalgenduse lambis kasutatakse LED valgusallikat, mis annab heleda sinise valguse ning sellel on spetsiaalsed lainepikkused vahemikus 430–490nm. Antud reaktsiooni tulemusel vabanevad valgusenergia osakesed ehk footonid, mis kiirendavad temperatuuri tõusu geelis, nii toimub oluliselt kiiremini peroksiidi lagunemisprotsess. Lisaks sisaldab geel veel katalüsaatoreid, mis omakorda sünteesivad energiat ning selle järel vallandub hüperkiirusel peroksiidi lagundamise ahelreaktsioon. Kõik eeltoodu kiirendabki hammaste valgendamise protsessi.

Hammaste valgendamine Tartus

Ilmselt soovivad kõik, et naeratades paistaks välja pärlvalged ning säravad hambad, kuid pidev kohvi, tee ja muude toiduainete tarbimisel muudavad hambad värvi ning seetõttu võib enesekindlus saada kannatada. Õnneks on see mure täiesti lahendatav – LiiDental teenuste seas on ka hammaste valgendamine. Kasutame teenuse osutamisel BlancOne süüsteemi, mille seast saab valida õrnema ja intensiivsema valgenduse vahel. Muretsemiseks põhjust pole – meie poolt pakutav hambavalgendussüsteem on täiesti valutu ja 100% ohutu protseduur.

Miks kaotavad hambad oma värvi?

Lisaks asjaolule, et kollased hambad ei ole visuaalselt atraktiivsed, võivad kollaseks muutuvad hambad viidata ka terviseprobleemidele. Kõige tavapärasemaks süüdlaseks hammaste värvi tuhmumisel on tarbitavad toiduained – kohv, tee, punane vein ning kõik happelised puu- ja köögiviljad muudavad tihtipeale hammaste värvust. Kuid kuidas hammaste kollaseks muutumist ennetada? Peale happeliste toitude söömist oleks hea suud veega loputada, sest vesi aitab suust ära eemaldada toidujäägid, happed ja suhkru, mis ajapikku söövitavad hambaid. Lisaks toidule on hammaste tuhmumise taga veel elustiili põhjused, eelkõige suitsetamine. Lisaks sellele, et suitsetamine on tervisele kahjulik, muudab see ka hambad kollaseks. Samuti on mõjutavaks faktoriks inimese vanus ja ka teatud ravimid, mille tõttu hammaste värv võib muutuda.

hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine kodus

Tänapäeval on loodud igasuguseid erinevaid vahendeid hammaste mugavaks valgendamiseks kodus. Enne selle protseduuri ettevõtmist kodus, tuleks enne käia hambaarsti juures, kes vaatab üle hammaste seisukorra ning annab vastavad soovitused ja juhised, et hambad ei saaks protsessi käigus kahjustada. Kodus hammaste valgendamine võib küll olla odavam ja mugavam variant, kuid sellega kaasnevad omad ohud. Juhul kui kasutada proffessionaalseid ja ohutusnõuetele vastavaid valgendamiskomplekte, jääb tulemus kindlasti tagasihoidlikum, kui hambaarsti juures tehtud valgendus. Kui aga tellida välismaalt hambavalgenduskomplekte on tõsine oht kahjustada oma hambaid. Lisaks kaob inimestel kodus kasutatavate toodetega reaalsusetaju ning nende kasutamisega võib liiale minna, mille tulemuseks on ebaloomulikult valged hambad. Rääkimata kaasneda võivast hammaste tundlikkusest. Seega kodus hambaid valgendades kasuta kindlasti kontrollitud ja nõuetele vastavaid vahendeid. Kõige parema ja turvalisema tulemuse saab siiski hambaravikabinetis spetsialistide hoole all.

LED-valgenduse eelised

Esialgu teeme kindlaks, milline on hammaste värvitoon ja millise tooni soovib klient saavutada. Seejärel kantaks hammastele spetsiaalne BlancOne Click või Touch valgendusgeel, mis sisaldavad vaid 5,6% vesinikperoksiidi. Lisaks sellele sisaldavad BlancOne valgendusgeelid veel kahte olulist koostisosa, mis muudavad selle üheks efektiivsemaiks turul. Seejärel suunatakse hammastele spetsiaalne valgus, mille abil geelis olevad molekulid aktiviseeruvad ning eemaldavad hammastelt plekid.

Hammaste toon võib tänu sellele protseduurile muutuda lausa 8 tooni võrra heledamaks. Suureks faktoriks on hammaste tumeduse aste ning hammaste tervis. Tänu hammaste fotovalgendusele püsib tulemus aastaid, kuid vältima peaks siiski kohvi liigtarbimist ja suitsetamist. Samuti tuleb hammaste ja suu hügieeni eest korralikult hoolt kanda. Protseduuri järgselt võib esineda mõningat hammaste tundlikkust, kuid see tunne möödub paari päevaga.

LiiDentali meeskonnas on suure kogemustepagasiga spetsialistid, kelle hoolde võid oma hambad tuua kerge südamega. Läheneme klientidele alati individuaalselt ning kasutame vaid kõige kvaliteetsemaid ja kaasaegsemaid töövahendeid ja -võtteid. Oleme pühendunud meie klientide heaolule ning seetõttu pakume vaid parimaid võimalikke ravimeetodeid. Hammaste valgendamine Tartus tee kindlasti meie juures, sest kasutame vaid kõrgekvaliteedilisi ja Terviseameti poolt heakskiidetud geele, mis on tervisele ja hammastele ohutud ega põhjusta ülitundlikkust.

Naerata koos meiega!

Hammaste soodapesu

Airflow soodapesu ehk pärlipesu

Pärlipesu on protseduur, mille käigus teostatakse hammaskonna süvapuhastus. Abrasiivsed soodaosakesed eemaldavad hammaste pindadelt katu ning pigmendi, muutes hambad puhtamaks ning heledamaks. Soodapesule eelnevalt teostatakse vajadusel hambakivi eemaldamine.

Oluline on meeles pidada, et soodapesu käigus eemaldatakse hammastelt kaitsev süljekiht, mis taastub 2–3 tunniga. Selle aja jooksul ei ole soovituslik suitsetada ning juua ega süüa tugeva värvipigmendiga toiduaineid – karastusjoogid, vein, kohv, tee jne, et protseduuri käigus saavutatud efekt jääks püsima.

Koos korrektsete kodusete suuhügieeni võtetega on soodapesu oluline kaariese ja igemehaiguste ennetamiseks.