Haigekassa meie kliinikus

LiiDental Hambaravi Tartu:

Laste hambaravi on kõikidele kuni 19-aastastele patsientidele tasuta. Lisandub visiiditasu 5€. Kaasaarvatud laste narkoosis hambaravi.

Täiskasvanute hambaravihüvitis

Hambaravi hüvitis on 40 eurot aastas üle 19-aastastele isikutele.

Hambaravi hüvitis on 85 eurot aastas:

– rasedatele ja alla 1-aastaste laste emadele

– töövõimetus- ja vanaduspensionäridele ning üle 63-aastastele ravikindlustatud isikutele

– üldhaigustest tingitud suurenenud hambaravi vajadusega patsientidele.

Hambaproteeside hüvitis

Hambaproteeside hüvitis on 260 eurot 3 aasta peale töövõimetus- ja vanaduspensionäridele ning üle 63-aastastele ravikindlustatud isikutele.

Hambaravihüvitis

Tänapäeval on Eestis elavate täiskasvanute suurimaks terviseprobleemiks erinevad hammaste ja suuga seonduvad haigused. Suures osas põhjustab seda probleemi rahaline kitsikus. Hambaarstil suuremate protseduuride läbiviimine on teadupärast üsna kulukas ning paljudel eestlastel ei ole eelarves selle jaoks kohta. Seetõttu venitatakse hambaarstil käiguga võimalikult kaua ning minnakse visiidile alles siis, kui probleem muutub väljakannatamatuks. Sellistel puhkudel võib tõesti hambaarsti visiit minna oluliselt kulukamaks, sest pikalt kestnud terviseprobleemi lahendamine on raske ja nõuab tihtipeale mitut visiiti. Seega on kulude kokkuhoiu mõistes igal juhul mõistlikum käia vähemalt kord aastas hambaarsti juures kontrollis ning probleemide ilmnemisel kohe abi küsida. Nii on arved väiksemad ja ka hammaste seisukord oluliselt parem.

hambaravihüvitis

Hambaravihüvitis

Lisaks korrapärasele hammaste tervise kontrollile on Eesti Vabariigis loodud selline toetus nagu hambaravihüvitis. Selle toetuse olulisim eesmärk on vähendada ebavõrdsust tervishoius ja võimaldada juurdepääsu hambaravile ka nendele inimestele, kellele see on rahalistel põhjustel kättesaamatu olnud. Alates 1. jaanuarist 2022. a on hambaravihüvitist õigus saada lisaks ravikindlustusega täiskasvanud inimestele ka neil, kes on töötukassas töötuna arvel ja ka inimestel, kes on hambaravi saamise kuule eelneva kahe kalendrikuu jooksul saanud toimetulekutoetust. Hambaravihüvitis on käesoleva artikli kirjutamise hetkel 40 eurot ühe inimese kohta kalendriaasta jooksul, mida saab kasutada hambaravi arvete tasumiseks nendes kliinikutes, kes on haigekassa partnerid. Haigekassa lepingulised partnerid on leitavad siin lehel: https://www.haigekassa.ee/inimesele/arsti-ja-oendusabi/haigekassa-lepingupartnerid/hambaarstid. Sealjuures tuleb meeles pidada, et hüvitis ei saa olla rohkem, kui pool arvest. See tähendab, et kui arve on kokku 30 eurot, siis hambaravihüvitist saab kasutada summas 15 eurot ja kui arve ületab 80 eurot, saab ära kasutada juba terve hüvitise summa. Kui kalendriaasta jooksul tekib õigus erinevatele hambaravihüvitistele, saab hüvitist kõige suurema summa ulatuses. Näiteks täiskasvanud ravikindlustatud inimesel, kes on ühtlasi rase või alla üheaastase lapse ema, on õigus saada hüvitist 85 eurot ühes kalendriaastas. All on väike tabel illustreerimaks tavalise hambaravihüvitise kasutamist ja selle jäägi tekkimist.

Arvutamine  
Hambaravi arve 40 eurot
Patsient tasub 50% arvest 20 eurot
Haigekassa tasub 50% arvest 20 eurot
Hüvitise jääk 40 – 20 = 20 eurot
Seega on ülejäänud kalendriaasta jooksul võimalik saada veel 20 eurot hambaravihüvitist

 

Hambaravihüvitise kasutamine kliinikus

Hambaravihüvitis kehtib esmavajalikele hambaraviteenustele. Kõigi nende teenuste eest, mis ei kuulu hüvitatavate teenuste nimekirja, tuleb tasuda täishinda. Lisaks on kliinikul õigus patsiendilt küsida visiiditasu kuni 5 eurot.

Esmavajalike hambaraviteenuste hulka kuuluvad:

  • hambaarsti esmane või korduv vastuvõtt;
  • diagnostika (sh röntgenülesvõtted);
  • ravimi asetamine ja ajutise täidise paigaldamine;
  • püsiva täidise paigaldamine;
  • hamba eemaldamine;
  • mädakolde avamine ja ravimine;
  • juureravi;
  • igemealuse hambakivi eemaldamine kirurgiliselt;

Esmavajalike teenuste nimekirja ja piirhinna leiab järgmiselt lehelt: https://www.haigekassa.ee/esmavajalike-hambaraviteenuste-piirhinnad. Hüvitise summa arvestatakse raviarvelt maha kohe maksmise hetkel ning tagantjärele ei pea esitama ühtegi avaldust ega dokumenti. Seega on hambaravihüvitise kasutamine ülimalt lihtne ning kiire. Enda Hüvitise suurust ja jääki saab kontrollida veebilehelt www.eesti.ee teenuse alt „Hambaravi- ja proteesiteenuste info“. LiiDental on üks haigekassa lepingulistest parneritest ning meie juures saad hüvitist kasutada kõikidel eelnimetatud tingimustel. Küsimuste korral võid alati pööduda meie abivalmis klienditoe poole ning aitame Sind hea meelega. Aja saad broneerida kiirelt ja mugavalt meie veebilehel asuva broneerimissüsteemi abil: https://liidental.ee/registreeri-vastuvotule/.